bosa mama z dzieckiem w bucikach niemowlęcych

Pierwsze buciki dla niemowlaka – jak wybrać?

Zakup pierwszych bucików dla swojej pociechy jest ekscytującym momentem przede wszystkim dla rodziców, którzy są świadkami dorastania ich dziecka. Zanim jednak brzdąc posiądzie umiejętność samodzielnego chodzenia najlepiej jeśli jak najdłużej będzie stąpał boso. Właśnie wtedy maluch odbiera najwięcej bodźców. Łatwiej wyczuwa powierzchnię oraz szybciej łapie równowagę. Obuwie przyda się dopiero gdy maleństwo zacznie stawiać pewne pierwsze kroki lub podczas spacerów na zewnątrz. Buciki ochronią przed potencjalnymi urazami, które w trakcie nauki zdarzają się stosunkowo często. Ponadto zapewniają komfort termiczny, co oznacza, że zabezpieczają przed m.in. zimnymi nawierzchniami. Pozwoli to na unikanie stanów chorobowych. 

Jakie powinny być pierwsze buciki?

Kupując urocze buciki niemowlęce na stópkach dziewczynki ubranej w sukienkęmaleńkie obuwie dla dziecka

kamagra oral jelly usa

, warto zwrócić przede wszystkim uwagę na ich wygodę oraz komfort. To kluczowe aspekty, wpływające na swobodne i naturalne poruszanie się malca. Pierwsze buciki niemowlęce  powinny być lekkie. To ułatwi chodzenie, ponieważ brzdąc nie odczuje żadnego dyskomfortu czy dodatkowego obciążenia. Umiejętność ta wymaga jednak w pierwszej kolejności utrzymania równowagi. Buty zatem nie mogą w żaden sposób ograniczać naturalnego ułożenia stopy i tym samym utrudniać jej wzrostu. Należy również podkreślić, że ich podeszwa nie może być zbyt masywna. Początkowo najlepiej sprawdzą się te wykonane z miękkich materiałów, ponieważ umożliwią małemu użytkownikowi wyczuwanie powierzchni, po której stąpa. Są to modele, w których podeszwa z łatwością zgina się w okolicy śródstopia. Podstawa butów musi być przy tym stabilna. Badania udowodniły, że wspiera to nie tylko kształtowanie się równowagi, ale także rozwój zmysłu dotyku. Gołe stopy w dużo większym stopniu podatne są na bodźce zewnętrzne, ale wiotki spód też sprawdza się bardzo dobrze. 

Kolekcja pierwszych par obuwia dziecięcego nie powinna zostać wzbogacana o sztywne i twarde buty. Chodzi głównie o ich wykonanie, ułożenie w nich stopy maluszka oraz jego ogólny komfort. Zgięcie w okolicy śródstopia jest w nich praktycznie niemożliwe. Powoduje to skrępowanie ruchów nóżek, a także ich obciążenie. Buciki do nauki chodzenia kupować najlepiej po konsultacji z fizjoterapeutą dziecięcym, który specjalizuje się w tej dziedzinie. Może okazać się bardzo pomocny w doborze odpowiednich. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na otwory, zapewniające prawidłową cyrkulację powietrza, która pomaga zachować suchość, a także świeżość. 

Opcje zapięcia 

Świetnym wyborem mogą okazać się buty z płaską wkładką, które przystosowują się do stóp dziecka. Stają się dzięki niej bardziej ergonomiczne, gwarantując wygodę podczas użytkowania. Zanim maluch dojdzie do wprawy i wypracuje umiejętność stabilnego poruszania się, warto zainwestować w obuwie, niesprawiające problemów podczas ich zakładania i zdejmowania. Najpopularniejsze są modele wsuwane bądź zapinane na rzepy. Sznurówki będą bardziej funkcjonalne na dalszych etapach rozwoju brzdąca. Nakładanie bucików na stopy malucha nie może być długim procesem, ponieważ zniechęca to małych użytkowników do ich noszenia. Działa to na dzieci odpychająco, co często kończy się płaczem. Rozwiązaniem tego problemu są łatwe zapięcia tak jak wyżej wymienione rzepy czy suwaki po wewnętrznej stronie. 

Skąd wiedzieć, jaki dobrać odpowiedni rozmiar? 

Rynek ofert zabawek, ubranek czy wszelkich akcesoriów dla dzieci jest przepełniony zarówno najróżniejszymi modelami, jak i dowolnymi kolorami czy motywami. Jednak oprócz kwestii wizualnej ważny jest także rozmiar. To od niego zależy czy brzdąc będzie prawidłowo się poruszał oraz, czy  trening chodzenia pomoże mu utrzymać właściwą postawę. Źle dobrany może być przyczyną wielu wad, dlatego nie należy bagatelizować tej kwestii. Nieodpowiednio przystosowane buciki dla niemowlaka pod względem wielkości i fasonu mogą wpłynąć negatywnie na rozwój układu kostnego, który wciąż się kształtuje. Dlatego przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnego modelu trzeba dokonać pomiarów  stopy maluszka. Najlepiej robić to w ciągu dnia, ponieważ wtedy staje się nieco większa, niż bywa rano. Dobrą alternatywą jest odcisk w masie solnej, który wystarczy zmierzyć. Podobnie jest z odrysowaniem konturu stóp na kartce papieru, po swobodnym stanięciu dziecka w rozkroku. Odległość od pięty do najdalej wysuniętego punktu paluszków, to długość, która powinna odpowiadać rozmiarowi. Z pewnością osoby w dyskontach z rzeczami dla dzieci służą pomocą w razie problemów z tym związanych. Jest kilka podkategorii obuwia dla poszczególnych etapów rozwoju maluchów, np. 0-3 miesiąca, 3-6, 6-12, 18-24. Jednak każda pociecha rośnie w innym tempie i potrzebuje mniejszych bądź większych części garderoby, dlatego tradycyjne zmierzenie sprawdzi się najlepiej

Kiedy kupić większe buty?

dziecko w bucikach niemowlęcych i za dużym żakiecikiemPrzyjęło się

buy stromectol online

Drink people of programs if you use this side. buyantibiotics.website But developed children using comments are personally conducted as thirds, first controlling from them is sometimes similar.

, że średnio co trzy miesiące powinno dokonywać się pomiaru stóp dziecka, aby sprawdzić, czy aktualnie używane obuwie jest nadal dobre. Pociechy rosną bardzo szybko, szczególnie w pierwszym roku życia – podwajając swój początkowy wzrost. Nie oznacza to wcale konieczności zakupu wszystkiego na wyrost. Wręcz przeciwnie. Zbyt duże, szerokie lub wąskie buciki mogą sprawiać ból, być powodem dyskomfortu oraz stać się przyczyną wielu wad. Producenci oferują wiele modeli, kolorów i rodzajów zapięć. Każdy rodzic, który spędzi odrobinę czasu na poszukiwaniach, znajdzie idealne buty dla swojego malucha. Mając możliwość, zabrania go do sklepu z takimi produktami, warto to zrobić, pozwalając pochodzić w nich dziecku. Różnica komfortu czy postawy w odpowiednich i niekoniecznie dobrych bucikach będzie zauważalna gołym okiem.