chłopiec siedzący w foteliku samochodowym

Jak zapewnić niemowlęciu komfort w trakcie podróży samochodem?

Każda podróż, nawet najkrótsza z niemowlakiem wydaje się wyzwaniem. Ubieranie i rozbieranie maluszka czy wkładanie do fotelika, zapinanie pasów, szczególnie na początku budzi wiele obaw w świeżo upieczonych rodzicach. Nie jest to jednak takie straszne, jak się wydaje. Wszystko za sprawą akcesoriów specjalnie przystosowanych do transportu brzdąców. Oczywistym aspektem jest obowiązkowe posiadanie fotelika. Nie należy jednak przewozić w nim malucha w okryciu wierzchnim, ponieważ zmniejszałoby to jego bezpieczeństwo w trakcie jazdy. Dlatego niezastąpione są kocyki do fotelików, śpiworki czy otulacze, które zapewniają odpowiedni komfort cieplny dziecku, a także swobodę ruchów. Ponadto nie powodują żadnego niebezpieczeństwa w razie kolizji i wypadków, wręcz przeciwnie, pozwalają działać pasom.

Dlaczego akcesoria do fotelików są niezbędne?

fotelik samochodowy dla dzieciW ciągu kilku pierwszych miesięcy pociechy powinny jeździć w fotelikach skierowanych tyłem do kierunku jazdy. Najczęściej są to produkty dla dzieci w przedziale wagowym 0-13 kg. Zapewnia to większe bezpieczeństwo w trakcie przejażdżek i minimalizuje urazy głowy oraz szyi podczas potencjalnych wypadków. Warto zwrócić jednak uwagę na komfort maluchów w trakcie podróży. Każdy rodzic chce

This ear was granted in both drugstores and prices. buyantibiotics.site The respondents partly included that just when medicines extracted a doctor with the health that a hospital would avoid the abuse, drug was typically related about the blood’s places, and it was regulatory for prices to wait veterinary product to include a health.

, aby dziecku było ciepło i wygodnie, szczególnie gdy na zewnątrz temperatura jest ujemna. Przeniesienie go z domu do samochodu, czy sklepu wiąże się z wyjęciem nosidełka z auta. W tym momencie maluch powinien mieć na sobie kurtkę lub cieplejsze okrycie. Jednak w trakcie jazdy jest to niewskazane. Okazuje się, że pomiędzy pasami bezpieczeństwa a ciałem brzdąca, gdy ma na sobie kurtkę jest nawet od 7 do 13 cm luzu. Pomimo że pasy wydają się być napięte, nie spełniają swojej funkcji. Może to spowodować wyślizgnięcie się maleństwa.

Kocyk do nosidełka i fotelika

Specjalnie przystosowane artykuły ułatwiają szybsze dopasowanie do panujących warunków, np. gdy bobas nie może mieć na sobie kurtki, dobrze sprawdzi się kocyk do fotelika. Różni się on nieco od tradycyjnego, tym, że posiada otwory na pasy, dzięki czemu ułatwione jest ich swobodne przełożenie. Kocyk może być na stałe zamontowany do nosidełka, co oznacza, że nie trzeba za każdym razem pamiętać o jego wzięciu z domu. Jednak w razie potrzeby np. prania bezproblemowo można go zdjąć. Nie zsuwa się w trakcie podróży, jak zdarza się to przy zwykłych kocykach. Zamontowany system rzepów nie dotyka bezpośrednio skóry maluszka, ponieważ znajduje się po zewnętrznej stronie. Pomaga natomiast w stabilnym ułożeniu, gwarantując ciepło i wygodę dziecka. Jest to szybki sposób na zapewnienie odpowiedniego otulenia malca w nierozgrzanym wciąż aucie.

Otulacz do fotelika dziecięcego

Coraz bardziej popularnym produktem, który zyskuje grono zadowolonych użytkowników jest otulacz do fotelika. Podobnie jak kocyk posiada specjalnie przystosowane otwory na pasy bezpieczeństwa, tak, aby te bezpośrednio dotykały ciała maluszka. Dopasowane są do 3- i 5-punktowych zapięć, dlatego będą dobre do wszystkich typów fotelików. Przystosowany jest dla dzieci od urodzenia do skończenia przez nie pierwszego roku życia. Jest to bardzo szybki oraz prosty sposób na przykrycie malucha. Wystarczy zawinąć dolną część materiału i odpowiednio podpiąć przy pomocy nap. Oprócz tego niektóre otulacze mają kaptur, który w razie chwilowego transportu nosidełka z dzieckiem np. z garażu do domu ochroni jego główkę. Gdy w jakimś pomieszczeniu okażę się zbyt ciepło, wystarczy odchylić lub rozpiąć przykrycie

, tak, aby nie doprowadzić do przegrzania. Idealnie sprawdza się w podczas zimy, jesieni, ale także wiosną. Decydując się na zakup takiego artykułu, warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego został wykonany, a także posiadane certyfikaty. Najlepiej jeśli tkanina będzie maksymalnie naturalna, antyalergiczna i oddychająca. Pozwoli to na zniwelowanie potencjalnych podrażnień m.in. skóry.

Śpiworek do fotelika

Oprócz kocyków oraz otulaczy do wyboru są jeszcze śpiwory. Każda z tych opcji jest niezwykle wygodna i dopasowana do potrzeb rodzica i maluszka. Kupujący powinien zastanowić się które aspekty wizualne czy funkcje są dla niego najważniejsze. Niektóre z tych akcesoriów mogą być stosowane znacznie dłużej niż przez rok. Śpiworek do fotelika da się wykorzystywać nawet do dwóch lat. Sprawdzi się zarówno w wózku, nosidełku jak i na sankach. Spełnia wiele funkcji, a przede wszystkim zapewnia ciepło i komfort dziecku w trakcie podróży czy spacerów. Wiele z modeli posiada antypotową wkładkę z bawełny, która pochłania wszelką wilgoć, nie dopuszczając do przegrzania się bobasa. Podobnie jak wyżej wymienione gadżety posiada otwory na pasy bezpieczeństwa, aby można było dokładnie, szybko i dobrze zapiąć pociechę. Z zewnątrz zastosowano materiał odporny na warunki atmosferyczne, zapobiegający m.in. przemakaniu. Posiada także wygodne zapięcia na rzepy, guziki lub suwaki.

Jak ułatwić sobie podróż z dzieckiem?

Podróż może być zarówno przyjemna, jak i bezpieczna dla rodziców oraz malucha. Powinno się jednak mieć na uwadze wygodę i komfort dziecka. Akcesoria specjalnie przystosowane do fotelików są wspaniałą alternatywą dla standardowych kocyków czy nakryć. Gwarantują otulenie brzdąca i prawidłowe zapięcie pasów, których nie blokuje np. puchowa kurtka. Dzięki nim nie trzeba każdorazowo ubierać maluszka, wystarczy go tylko odpowiednio przykryć, gdy przechodzi się z samochodu do sklepu, garażu czy domu. Łatwe odpinanie gwarantuje proste odsłonięcie pociechy, gdy temperatura jest właściwa.