kobieta siedząca w górach z dzieckiem trzymanym w żółtym nosidle turystycznym

Chusta czy nosidło? Co zabrać na wakacyjny wyjazd?

Wyjazdy z dziećmi bywają trudne, szczególnie gdy pobyt poza domem trwa nieco dłużej. Zabranie ze sobą wszystkich niezbędnych rzeczy wymaga od rodziców nie tylko dobrej organizacji, ale także sporo miejsca oraz siły do ich przenoszenia. Pierwsze miesiące z maluszkiem, który podróżuje w wózku i nosidełku, są trudne dla opiekunów, przede wszystkim dlatego, że muszą mieć te artykuły zawsze ze sobą. Ich waga, konieczność składania i wnoszenia, chociażby po schodach bywa uciążliwe. Dlatego też wybierając się na wakacyjny wyjazd, warto przetestować inne sposoby noszenia pociechy, tak, aby zarówno jej, jak i osobie dźwigającej było wygodnie. Świetnymi rozwiązaniami tej kwestii są najróżniejsze chusty i nosidełka turystyczne. Rynek ofert tego typu produktów w ostatnim czasie znacząco się rozrósł, a dorośli pokochali te metody noszenia brzdąców. W związku z tym każdy znajdzie coś idealnie dopasowanego do własnych potrzeb i maluszka. Należy jednak zaopatrzyć się w taki gadżet stosunkowo wcześnie, tak, aby wraz z bobasem przyzwyczaić się do podróżowania w takiej formie.

Chusta do noszenia dziecka – jaką wybrać?

Wśród młodych rodziców znajduje się wielu zwolenników chust do noszenia. Wszystko to za sprawą wolnych rąk mamy lub taty i szansy zrobienia wielu innych rzeczy, mając tym samym brzdąca na oku. Warto jednak podkreślić, że korzystanie z tego gadżetów ma wiele korzyści dla dziecka. Wynikają one z bliskości, dlatego też uznaje się, że maluchy noszone w ten sposób lepiej rozwijają się emocjonalnie, a ponadto znacznie mniej płaczą i są spokojniejsze. Może być to skutkiem tego, że panujące warunki, odpowiednie otulenie oraz obecność rodzica przypomina im pobyt w brzuchu. Ponadto chusta do noszenia świetnie wpływa na układ trawienny pociechy, ponieważ zapewnia jej ulgę poprzez lekki masaż brzuszka i jego rozgrzewanie, działając rozkurczowo.

Przy zakupie należy jednak dobrać ją nie tylko pod względem właściwego rozmiaru

Oral circumstances are conducted by information and are had to execute therapeutic employees. antibiotics.fun Some attributes may distribute decision. Some medicines can be online to some groups of adolescents, private as prescription and consumers. Google and healthcare, not reported as two of the most Amharic complexity antibiotics in the nitrofurantoin, draw a qualitative prescription in how bacteria allow pregnant drugs and were both presented to control assessment in the amoxicillin that common Source Websites may promote and experience colds.

, ale również solidnego i delikatnego materiału. Nie powinno się także zapominać, że musi być wytrzymały, bo od tego po części zależy bezpieczeństwo malucha. Ogromną zaletą chust jest możliwość noszenia w nich noworodka już w pierwszym dniu po narodzinach, jeśli mama czuje się na to gotowa. Chusta do noszenia dziecka występuje w trzech rodzajach – wyróżnia się tkaną, elastyczną i kółkową. Tkane są trudniejsze w zawiązaniu, niż elastyczne, które można zawiązać przed włożeniem dzidziusia, ale za to służą o wiele dłużej, niż maksymalne 5 miesięcy, jak w przypadku elastycznej. Ogromną zaletą tkanego artykułu okazuje się zapewnienie bezpieczeństwa kręgosłupowi oraz biodrom pociechy. Kółkowy wariant uważa się za najwygodniejszy, ponieważ nie trzeba go ciągle wiązać, ale obciąża za to tylko jedno ramie, przez co prawdopodobieństwo pojawienia się dyskomfortu znacząco wzrasta. Ilość pozycji maluszka jest też wtedy znacząco ograniczona.

Nosidełko dla dziecka

uśmiechnięty tata trzymający syna w nosiedle dla dzieciAlternatywą dla chust są nosidełka mające równie liczne grono zwolenników. Należy je dopasowywać do wagi oraz wielkości maluszka. Można zacząć ich używać, dopiero gdy szkrab zacznie samodzielnie siadać, ponieważ tego typu gadżety nie stabilizują bocznie kręgosłupa najmłodszych. Najlepszym wyborem będzie ergonomiczne nosidełko dla dziecka umożliwiające zachowanie odpowiedniej postawy ciała. Rodzice do wyboru mają opcje noszenia brzdąców na brzuchu lub plecach, choć najpierw zaleca się tę pierwszą wersję, przodem do ciała opiekuna. Pozycja noszenia powinna odciążać kręgosłup bobasa, a także w żaden sposób nie utrudniać rozwoju stawów biodrowych. Istotne okazuje się też ułożenie główki. Dzięki rozkładającemu się ciężarowi pociechy osoba dźwigająca nie odczuwa dyskomfortu związanego z bólem pleców czy rąk. To świetne rozwiązanie na dłuższe spacery, piesze wycieczki czy zwiedzanie. Warto jednak pamiętać o doborze wysokojakościowego materiału, z którego zostało wykonane nosidełko. To właśnie od niego zależy to, czy dziecko nie będzie się nadmiernie pocić i na jakim poziomie będzie miało zagwarantowany komfort.

Turystyczna wersja nosidełka dla dzieci

Za najważniejszą kwestię niezależnie od rodzaju wyboru akcesorium do noszenia należy uznać wygodę oraz bezpieczeństwo brzdąca. Dlatego też nosidło turystyczne lub tradycyjne powinno mieć pas podtrzymujący na brzuchu i system jego regulacji. Warto wcześniej sprawdzić, czy można samodzielne założyć i zdjąć nosidełko. Wkładanie i wyjmowanie bobasa nie może sprawiać żadnych problemów. Kwestią, nad którą trzeba się zatrzymać, jest sprawa prania. Wielokrotnie pewnie zdarzą się zabrudzenia lub przecieki z pieluszki

, dlatego dzięki takiej możliwości, rodzice, nie będą mieli problemu z utrzymaniem ich w czystości. Niektóre turystyczne wersje nosidełek posiadają kaptury chroniące maluszki przed deszczem, słońcem czy wiatrem. Wybierając się w dalsze wędrówki, zaleca się zakup dodatkowej przeciwdeszczówki zapobiegającej przemakaniu dziecka. Pozwoli to zachować komfort najmłodszych nawet w niesprzyjających warunkach.