kombinezon dla noworodka

Kombinezon — ważny element jesiennej garderoby dziecka

Odpowiedni ubiór dziecka jest zmorą większości rodziców, zwłaszcza tych świeżo upieczonych. Maluch leżący w wózku potrzebuje zupełnie innej odzież, niż swobodnie poruszający się dorośli. Niemniej jednak należy zachować w tym aspekcie zdrowy rozsądek, ponieważ przegrzanie w wielu przypadkach może okazać się równie groźne, jak wychłodzenie. Wystarczy, że brzdąc się spoci, a chłodny jesienny wiatr doprowadzi do przeziębienia czy jakiejkolwiek innej infekcji. Aby do tego nie dopuścić, trzeba wyposażyć go w różnorodne jesienne ubranka i dobierać je adekwatnie do temperatury.

Rynek akcesoriów dziecięcych obfituje w najróżniejsze akcesoria i odzież, w związku z czym wybór pod tym względem nie powinien stanowić dla rodziców najmniejszego problemu. Duży asortyment sklepów może jednak prowadzić do zagubienia, w związku z czym warto zorientować się, na co zwrócić uwagę, aby zakupione ciuszki posłużyły maluchowi jak najlepiej. Jedną z najbardziej wartościowych propozycji, z pewnością okaże się kombinezon. Ten ma wiele pozytywnych właściwości, które będą niezwykle przydatne, zwłaszcza podczas chłodnych, jesiennych spacerów.

Na co zwrócić uwagę, decydując się na zakup kombinezonu?

kombinezon dla noworodka

W przypadku kombinezonu, jak i jakiejkolwiek innej odzieży dla dziecka, najważniejszy będzie wybór materiału. Sztuczne syntetyki typu polar zapewniają ciepło, jednak nie mają odpowiedniej termoregulacji. Efektem czego może być przegrzanie, spocenie się pociechy a w konsekwencji owianie jej i przeziębienie. Warto zdecydować się na certyfikowaną bawełnę, ponieważ to właśnie ona ma najwięcej pozytywnych opinii wśród rodziców i nie tylko. Ten rodzaj tkaniny zapewnia dobrą przepustowość powietrza, co przełoży się na komfort, a także zdrowie pociechy.

Niemniej jednak materiał to niejedyny wyznacznik właściwego produktu. Przy zakładaniu elementu garderoby, jakim jest kombinezon dla noworodka, szczególnie ważną rolę odkrywa rodzaj zapięcia. Dlatego tę kwestię należy dokładnie przemyśleć, ponieważ od niej zależeć może samopoczucie brzdąca podczas przebierania. Dobrze, aby jak największa część była rozpinana. Dzięki temu ubranie go przebiegnie szybko i komfortowo. W takim wypadku nie powinno to zakłócić nawet drzemki niemowlaka. Popularne są zarówno napy, jak i zamki błyskawiczne. Drugi wariant w wielu przypadkach może okazać się znacznie bardziej praktyczny pod względem trwałości, co jest niewątpliwie bardzo ważne.

Ochrona główki, nóżek i rączek

Ochrona przed zimnem jest bardzo ważna i należy skupić się na wszystkich częściach ciała maluszka. Właśnie dlatego decydując się na kombinezon niemowlęcy, warto zwrócić uwagę, czy posiada kaptur. Będzie to dodatkowa ochrona głowy przed wiatrem lub deszczem. Niektóre brzdące większość spaceru chętniej spędzają na rękach rodzica, w związku z czym w takich sytuacjach to bardzo ważny szczegół. Trzeba podkreślić, że poszczególne warianty posiadają go odpinanego, co daje znacznie więcej możliwości i wpłynie zarówno na komfort dziecka, jak i opiekuna.

Nie należy zapominać o zabezpieczeniu dłoni pociechy. Kombinezon dziecięcy w połączeniu z przyszytymi rękawiczkami to niezwykłe ułatwienie, lecz także oszczędność pieniędzy – nie będzie konieczności dokupowania ich, a ponadto z pewnością się nie zgubią. Maluchy lubią je ściągać, przez co byłoby to częste zjawisko. Istnieją warianty, w których rodzic sam zdecyduje, czy chce je założyć brzdącowi, dzięki temu o wiele łatwiej dopasować ten aspekt do aktualnej pogody. Sytuacja wygląda podobnie z zakryciem nóżek. Większość kombinezonów dostępnych na rynku posiada zabudowanie w tej części, jednak z łatwością można również znaleźć takie bez. Wtedy ubranie bucików nie będzie stanowiło najmniejszego problemu.

Inne kluczowe aspekty

kombinezon dla noworodka

Kluczową kwestię odgrywa rozmiar kombinezonu. Podobnie jak w przypadku każdego innego ubranka dla malucha, nie można wybierać zbyt małych wariantów, ponieważ byłoby to niewygodne dla pociechy. Najlepiej stawiać na dopasowaną lub nieco większą odzież z uwagi na fakt, że dzieci rosną bardzo szybko. Znacznie chętniej kupowane są ciuszki na więcej niż jeden sezon, choć w przypadku niemowlaków jest to niemal niemożliwe. Mimo tego trzeba pamiętać o trwałości tego typu artykułu. Materiał wierzchni ma być odporny na uszkodzenia, a przy okazji wodoodporny. Dzięki temu żadna jesienna pogoda nie zagrozi brzdącowi. Nie powinien być jednak zbyt śliski, aby trzymanie szkraba na rękach pozostało bezpieczne.

Równie istotna będzie tkanina, którą została podszyta wewnętrzna część kombinezonu. Musi być przyjemna dla skóry, aby nie generowała podrażnień. Głównie z tego względu odradza się gryzącej wełny, choć z pewnością zapewniłaby sporo ciepła. Zamiast niej warto wybrać polarek lub inny miękki materiał. To głównie od niego uzależniony zostanie komfort termiczny, w związku z czym należy przykuć do tego szczególną uwagę. Jeśli zaś chodzi o zewnętrzną część stroju, w sklepach dostępne są najróżniejsze wzory i kolory. Dzięki temu każdy rodzic znajdzie coś, co spełni jego wymagania estetyczne. Bajkowe wzory i ciepłe barwy to coś, co jest często spotykane w przypadku ubranek dla brzdąca.