fartuszek do malowania

Fartuszki i śliniaki — niezbędne akcesoria dla najmłodszych

Skompletowanie w pełni przydatnej wyprawki dla dziecka nigdy nie jest prostym zadaniem, nawet jeśli oczekuje się przyjścia na świat kolejnego potomka. Rynek oferuje coraz bardziej innowacyjne rozwiązania ułatwiające codzienną opiekę. Do tego Internet niemal zasypuje mamy informacjami, co należy kupić, aby zapewnić sobie i dziecku jak nalepsze warunki do sprawowania efektywnego rodzicielstwa we wszelkich jego wymiarach. Sprawę dodatkowo komplikuje fakt, że nie zawsze to, co modne, rzeczywiście jest niezbędne. Przy wyborze akcesoriów dla malucha najlepiej więc kierować się instynktem, dzięki któremu z pewnością uda się zaspokoić jego najważniejsze potrzeby. Nie zaszkodzi również skorzystać z rzetelnych podpowiedzi innych doświadczonych mam. W ten prosty sposób można sprawnie zaopatrzyć się w potrzebne gadżety przyjazne zarówno dziecku, jak i jego rodzicom. Od czego jednak zacząć?

Szykując dziecięcą wyprawkę, dobrze jest podzielić wszystkie potrzebne rzeczy na poszczególne kategorie. Wśród nich wyróżnić można m.in. tkaniny, czyli kocyki i ubranka, artykuły niezbędne do prawidłowej pielęgnacji czy też pierwsze zabawki. Równie ważny jest oczywiście sam kącik dla dziecka oraz gadżety przydatne podczas codziennego funkcjonowania, a także spacerów. Jako że dzieci szybko rosną, nie bez znaczenia jest również zaopatrzenie się w przedmioty wspierające dziecięcą samodzielność i rozwój. Jednym z nich jest chociażby śliniak z rękawami. Ze względu na szerokie spektrum zastosowania, jest on obecnie coraz bardziej docenianym akcesorium dla najmłodszych. Z pewnością będzie towarzyszył dziecku przez wiele miesięcy, chroniąc go od zamoczenia się śliną czy zabrudzenia jedzeniem. Dzięki niemu można skutecznie zapobiec nieustannemu przebieraniu dziecka w ciągu dnia. W odpowiedzi na pytanie, czy warto go mieć w dziecięcej wyprawce, z pewnością pomoże analiza jego zalet i dostępnych modeli.

Dlaczego warto kupić dziecku fartuszek?

fartuszek do malowania

Śliniak z kieszonką i rękawami to obecnie jeden z najbardziej przydatnych dziecięcych gadżetów. Ten plastikowy doskonale sprawdza się w rozszerzaniu diety malucha metodą BLW. Dzięki swojej konstrukcji pozwala bowiem dziecku na samodzielne jedzenie wszystkimi zmysłami. Ponadto tego rodzaju fartuszek dla dziecka zazwyczaj wykonany jest z miękkiego, wodoodpornego i oddychającego materiału, a co za tym idzie, skutecznie chroni ubrania przed plamami czy zaschniętymi resztkami jedzenie, nie podrażniając przy tym jego wrażliwej skóry. Jednocześnie otula ją miękkim wypełnieniem zapewniając komfort noszenia.

Co więcej, regulacja zapięcia na troczki umożliwia precyzyjne dopasowanie tego akcesorium do wzrostu malucha. Dobrze przylega on do małego ciała, dlatego nie straszne są mu żadne okruszki. Wszystkie kawałki jedzenia, które nie trafiły do ust dziecka, lądują natomiast w dołączonej do śliniaka pojemnej kieszonce. Nie sposób pominąć jeszcze jednej cechy fartuszka, jaką jest łatwość czyszczenia oraz  uroczy design. Ewentualne zabrudzenia powstałe na nim z powodzeniem można usunąć, wycierając je wilgotną szmatką. Z kolei ciekawe wzory nawiązujące do dziecięcego świata wyobraźni sprawią, że maluch będzie nie tylko chętnie go zakładać, ale także świetnie się w nim prezentować.

Fartuszki — praktyczne wsparcie dziecięcej kreatywności

fartuszek do malowania

Wszystkie niezbędne akcesoria dla najmłodszych stanowią zwykle idealne połączenie funkcjonalności i estetyki. Śliniak z uroczymi wzorami nie tylko chroni dziecko przed zamoczeniem czy zabrudzeniem ubranek jedzeniem. Model z długimi rękawami świetnie sprawdzi się również jako fartuszek do malowania. Przyda się on bowiem podczas różnego rodzaju zabaw sensorycznych wykorzystujących farby czy plastelinę. Dzięki swojej niezawodności gadżet ten pozwoli dziecku na rozwój kreatywności także z wykorzystaniem produktów sypkich oraz kolorowych cieczy. Bez przeszkód umożliwi zatem maluchowi stymulację zmysłów czy kształtowanie i odkrywanie w sobie nowych umiejętności. Stworzenie dziecku odpowiednich warunków do swobodnego dotykania, rozgniatania, wylewania, a nawet rzucania różnorakich struktur to doskonały sposób na naukę poprzez ciekawą zabawę. Dobranie zajęć z wykorzystaniem prostych rozwiązań, jakim jest właśnie fartuszek, można skutecznie wesprzeć rozwój malucha — jego percepcję, motorykę, a także wyobraźnię i logiczne myślenie. Kreatywne odkrywanie świata wszystkimi zmysłami to szansa beztroskie dorastanie dziecka, pełne radości i uśmiechu.

Aby jednak czerpać z wszystkich zalet dziecięcych fartuszków, warto wybierać ich konkretny model z uwzględnieniem kilku istotnych kwestii. Ogromne znaczenie ma m.in. wiek malucha oraz przeznaczenie gadżetu. Małe materiałowe śliniaki pod brodę dobrze sprawdzą się podczas ząbkowania i spożywania pierwszych stałych posiłków. Ich wodoodorne warianty z kolei przeznaczone są dla dzieci próbujących swoich sił w samodzielnym jedzeniu. Sztywne wersje z kieszonką natomiast z łatwością poradzą sobie z okruchami, a nawet napojami, które nie trafiły do dziecięcej buzi. Maksymalną ochronę zapewnia jednak fartuszek z rękawami, dlatego jest on idealnym rozwiązaniem dla przedszkolaka. Należy również zwrócić uwagę na grubość i wytrzymałość tkaniny oraz jakość wykonania tego elementu wyprawki. Najlepiej, aby nie krępował ruchów malucha. Jeśli dodać do tego atrakcyjny design oraz bezpieczeństwo użytkowania, z pewnością stanie się niezwykle przydatnym elementem dziecięcej wyprawki, w który warto się zaopatrzyć.