O nas

Dlaczego założyliśmy bloga?

Odpowiedzialne podejście do rodzicielstwa i to, w jaki sposób wychowujemy dzieci w szacunku do otaczającego nas świata, poskutkowały stworzeniem tego bloga. Postanowiliśmy zamieszczać na nim wpisy, które pomogą rodzicom i osobom planującym założenie rodziny w wyborze produktów zgodnych z ich stylem życia. Jesteśmy grupą znajomych i jednocześnie rodziców starających się zaszczepić w innych pasję do spojrzenia na świat produktów dla dzieci z nieco innej strony.

 

Chcemy Cię zainspirować do odpowiedzialnego wyboru zabawek dla dzieci

Cieszą nas zmiany, które zaszły w świadomości dotyczącej produktów dla najmłodszych, takich jak zabawki, ubranka i akcesoria. Chcemy, żebyście Wy też mogli skorzystać z naszej wiedzy o dostępnych alternatywach dla plastikowych wyrobów pojawiających się na rynku. Dlatego w naszych wpisach staramy się uwzględniać głównie te przyjazne dla dzieci i środowiska. Dobrze wiemy, jak ważny jest przy tym aspekt finansowy, skupiamy się więc na przeglądach licznych rodzajów dostępnych w sklepach akcesoriów. Pod uwagę bierzemy ich trwałość, która w dłuższej perspektywie niesie za sobą oszczędności.

Stawiamy na aktywność i wspólne spędzanie czasu

Ekologiczne rodzicielstwo nie opiera się jednak wyłącznie na przemyślanym wyborze i użytkowaniu produktów dla swoich pociech. Składa się na nie również edukacja oraz wspólne spędzanie czasu. Na blogu podpowiadamy, w jaki sposób zagospodarować chwile, które poświęcamy dziecku. Pokazujemy też, jak prawidłowo wspierać jego rozwój na każdym etapie. Zachęcamy do aktywności na świeżym powietrzu, a także do powrotu do rozrywek znanych nam z własnego dzieciństwa, czyli gier planszowych i zabaw ruchowych.

Dość już o nas. Z pewnością domyślisz się więcej o charakterystycznym dla Eco-kids sposobie myślenia z tekstów, jakie przeczytasz na blogu. My za to bardzo chętnie dowiemy się czegoś o naszych czytelnikach. Jeśli więc chcesz podzielić się z nami swoimi doświadczeniami lub zasugerować temat, który powinniśmy poruszyć – śmiało! Zostaw komentarz pod jednym z wpisów.